Tüm Türkiye'yi Sevindiren Müjde geldi! 25 Yıl evli kalana Emeklilik Müjdes! Tek dilekçeyle Maaş..
Pazar , 11 Haziran 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » Tüm Türkiye’yi Sevindiren Müjde geldi! 25 Yıl evli kalana Emeklilik Müjdes! Tek dilekçeyle Maaş..

Tüm Türkiye’yi Sevindiren Müjde geldi! 25 Yıl evli kalana Emeklilik Müjdes! Tek dilekçeyle Maaş..

Ev Kadınlarına Emeklilik Müjdesi..Ev hanımlarına müjde! Hiç çalışmadan emekli olmak artık hayal değil, işte 2 formül…
Çalışan bireylerde olduğu gibi artık hiç çalışmayan ev hanımlarına da emekliliğin yolu açıldı. Ev hanımlarına ilaç gibi gelecek bu formülle milyonlarca kadın emekli olabilecek. Peki hiç çalışmayan bir kadın nasıl emekli olur? İşte emekliliğe dair tüm detaylar haberimizde…

Ev hanımlarına ilaç gibi gelecek formül! Hiç çalışmayan kadınlar da emekli olabilecek. “Peki nasıl?” diyenler için çalışmadan emekli olabilmenin yollarını bir araya getirdik. Belli yaş ve gün şartlarını yerine getiren her işçi ve memur emekli olma hakkını elde ediyor. Hiç çalışmamış olan kişiler ise ancak bireysel emeklilik sistemiyle emekli olabilme imkanına sahip olabiliyor. Ancak bu yöntemle sağlık hizmetlerinden yararlanılamıyor. Hiç çalışmayan ev hanımlarının emekli olması ise artık hayal değil. Milyonlarca ev hanımını ilgilendiren emeklilik müjdesi için ise iki farklı formül bulunuyor. Bu formüllerden uygun olan şartları yerine getirerek emeklilik başvurusunda bulunulabiliyor.
e-Devlet’ten başvuru yapmayı sakın unutmayın! Başvuru için gerekli şartlar ve nasıl başvurulacağı ise haberimizde…

EV HANIMLARI NASIL EMEKLİ OLUR?
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emeklilik için gereken şartları taşıyanlara emeklilik hakkı tanıyor. Belli gün ve yaş kriterini tamamlayan her işçi ve memur emekli olma hakkından yararlanıyor. Çalışan memur veya işçi, bağlı olduğu kurumlara göre emekli oluyor. Hiç çalışma hayatında bulunmayan ya da gün şartını tamamlamamış kadınlar emekli olamıyor.
Sonraki Haber

Ameliyat olacağı iddia edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumu ile ilgili kritik S0N DAKlKA açıklaması !

Ameliyat olacağı iddia edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumu ile ilgili kritik S0N DAKlKA açıklaması ! …