Türkiye'nin kıyılarında deniz çekilmeye devam ediyor.. En az 10 en fazla 25 metre geri çekilme gözlemlendi... Peki depremlerle bir ilgisi var mı?
Cumartesi , 1 Nisan 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » Türkiye’nin kıyılarında deniz çekilmeye devam ediyor.. En az 10 en fazla 25 metre geri çekilme gözlemlendi… Peki depremlerle bir ilgisi var mı?

Türkiye’nin kıyılarında deniz çekilmeye devam ediyor.. En az 10 en fazla 25 metre geri çekilme gözlemlendi… Peki depremlerle bir ilgisi var mı?

İstanbul ve Tekirdağ’da geçtiğimiz hafta denizin metrelerce çekilmesi korkutmuştu. Marmara’daki çekilmelerin ardından bu kez de Muğla’nın Fethiye ilçesinde, deniz suyu kıyıdan yaklaşık 10 metre çekildi.
Fethiye Körfezi’nde deniz suyunun çekilmesiyle oluşan görüntü, kordona gezintiye gelenleri şaşırttı. Foça Mahallesi Çalış mevkisinde bölgede yaşayanlar ve ziyaretçiler ortaya çıkan manzaranın fotoğraflarını çekti.

Deniz suyunun yaklaşık 10 metre çekilmesiyle Murt Deresi’nin taşıdığı alüvyonların oluşturulduğu küçük adacık da ortaya çıktı.
Çekilmenin ardından kıyıda beliren atıklar, Fethiye Belediyesi ekiplerince toplandı.
Sonraki Haber

SON DAKİKA Böylesi görülmedi… Meteoroloji birçok ili uyardı: Yer yer tutup fırlatacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, İzmir ve Manisa çevreleri için …