Uzmanlar küresel krize doğru sürüklendiğini belirtirken yeni dünya düzenine de değindi.. Türkiye ise..
Cumartesi , 28 Mayıs 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » Uzmanlar küresel krize doğru sürüklendiğini belirtirken yeni dünya düzenine de değindi.. Türkiye ise..

Uzmanlar küresel krize doğru sürüklendiğini belirtirken yeni dünya düzenine de değindi.. Türkiye ise..

İşte Yeni Dünya Düzeni
Ünlü ekonomistler Mahfi Eğilmez ve Işın Çelebi, Altınbaş Üniversitesi’nin düzenlediği “Ekonomi Söyleşileri” programında bir araya geldi. 2 ünlü ekonomist dünyanın ciddi bir yeni küresel krize doğru sürüklendiğini belirtirken yeni dünya düzenine de değindi.

Ekonomist ve Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mahfi Eğilmez, “Dünyanın her yerinde bizde olduğu gibi enflasyon var. Rusya’da var. Bu son kriz enflasyonu daha da tetikleyecek. Petrol, doğalgaz, buğday ve emtiya fiyatları da hepsinin fiyatları bu ortamda yükselecek.

Dolayısıyla dünya ciddi bir yeni küresel krize doğru da sürükleniyor” tespitlerinde bulundu. Dünyanın Rusya’ya karşı uyguladığı finansal izolasyonu da değerlendirerek, bu kadar sert tepki verileceğini beklemediğini belirtti. “Çünkü Rusya, Kırım’a girdiğinde böyle bir tepki olmadı. Bu alınan önlemlerin, swiftten çıkarılmasının doğru ve yerinde olduğunu düşünüyorum. Başka türlü bu gidişatı durdurmak ve önlemek mümkün olmayacak.” dedi.
İkinci Soğuk Savaş Dönemi

Sonraki Haber

AZ ÖNCE AÇIKLANDI ! MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN YAZ TATİLİ İLE İLGİLİ FLAŞ KARAR

MEB resmen duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yaz tatili ile ilgili son dakika kararı. 2. sınıftan …