Yapılandırma Süresi Sona Eriyor, İşte Yapılandırma Listesinde Yer Alan Borç Listeleri ve Sona Erme Tarihleri!
Pazartesi , 1 Mart 2021
Anasayfa » FOTO GALERİ » Yapılandırma Süresi Sona Eriyor, İşte Yapılandırma Listesinde Yer Alan Borç Listeleri ve Sona Erme Tarihleri!

Yapılandırma Süresi Sona Eriyor, İşte Yapılandırma Listesinde Yer Alan Borç Listeleri ve Sona Erme Tarihleri!


Resmi Gazete’de 30 Aralık 2020 tarihinde yayınlanan karar ile, 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması hakkında, değişiklik yapılarak başvuru ve ilk taksit tarihleri bir daha uzatıldı. Kararın ardından vatandaşlar yapılandırma borçlarının taksit tarihleri mi değişti merak etmeye başlamıştı. Binlerce kişi yapılandırma yaparak borçlarını tekrar ödemek için başvuruda bulundu. Vergi, KYK, SGK pirim borcu gibi birçok borcun yapılandırılmasına başlanmıştı. Mevcut yapılandırması bulunan vatandaşlar, yeni yapılandırma süresinden etkilenecek mi konusunda araştırmalar yaparken, uzatılan yapılandırma tarihleri 2020 yılında başvuru yapanların taksit tarihlerini de değiştirdi.
31 Ocak 2021 tarihinde yapılandırma tarihi sona erecek. Yapılandırma başvuruları tekrar uzatılmasına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Peki hangi borçların yapılandırma süresi bitiyor? Resmi Gazete’de yapılandırma kararının yayınlanması sonrasında en çok 18 taksitte yapılandırma işlemi harekete geçirilmişti. SGK prim borçlarından vergi borçlarına ve KYK borçlarına kadar birçok alanda borçlara yapılandırma yapılıyor. TESK, KOSGEB, TÜRMOB ve TOBB gibi kurumlara borcu olanların bazı borçları da yapılandırma kapsamına dahil edilmişti. İdari para cezaları ve trafik cezaları da dahil birçok borç yapılandırılmıştı. Kurumlar Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Gelir Vergisi, KYK borçları, Katma Değer Vergisi (KDV), , Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), tüm idari para cezaları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları da bir ay daha başvuru süresi uzatılan yapılandırmalar arasında. Yapılandırma kapsamında borcunu peşin ödemek isteyen vatandaşlara da indirim yapılıyor.Sonraki Haber

Son dakika… Marmara’da deprem

Gelen son dakika haberine göre; Marmara Denizi’nde 3.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi …