YOĞUN KAR
Çarşamba , 20 Ekim 2021
Anasayfa » FOTO GALERİ » YOĞUN KAR

YOĞUN KAR

9 İLE YOĞUN KAR GELİYOR İŞTE O İLLER Sağanak ve kar yağışı geliyor Sağanak ve kar yağışı bekleniyor 9 ile kar geliyor Meteoroloji’den yapılan açıklamada, Pazar günü ülke genelinde sağanak ve kar yağışının beklendiği bildirildi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurt geneline ilişkin hava durumu raporunu yayınladı. Yurt geneli etkisini alan soğuk hava hafta sonu da devam edecek. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kar yağışı bekleniyor. Pazar günü ise yurt geneli sağanak ve kar yağışlı olacak.Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Erzincan, Erzurum, Tunceli, Ardahan, Kars ve Ağrı’da yoğun kar bekleniyor. Görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.İSTANBUL İÇİN SAĞANAK UYARISI Cumartesi ve Pazar günü yurt geneli sağanak yağışlı olacak. Başta İstanbul olmak üzere Pazar günü yurdun büyük kesimi sağanak yağışın etkisinde olacak.
Başlangıç Periyodu: 30.11.2019-06:00 Bitiş Periyodu: 01.12.2019-06:00METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Muğla, Antalya ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Marmara ve Akdeniz’de yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Gümüşhane, Bayburt ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; öğle saatlerinden sonra, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Hatay, K. Maraş, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 1 ila 3 derece artacağı tüm yurtta mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.RÜZGAR: Genellikle güney ve batı, Marmara ve Kuzey Ege’de zamanla kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Hatay, K. Maraş, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olacağı yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.İSTANBUL °C, 19°C
Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ °C, 17°C
Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 20°C
Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

TEKİRDAĞ °C, 19°C
Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Muğla ve Aydın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 20°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

MANİSA °C, 18°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlıAKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Antalya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Osmaniye ve Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 17°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı çok bulutlu Eskişehir ve Sivas çevrelerinin yağmur ve sağanak, Sivas’ın yükseklerinde zamanla karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.ANKARA °C, 14°C
Parçalı çok bulutlu

ÇANKIRI °C, 14°C
Parçalı çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 15°C
Parçalı çok bulutlu, bu gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

KONYA °C, 16°C
Parçalı çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 14°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 18°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 14°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 18°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlıORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 17°C
Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağmur, kuzey ve doğusunun karla karışık yağmur yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzincan, Tunceli, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 4°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

KARS °C, 6°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlıMALATYA °C, 11°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

VAN °C, 9°C
Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 14°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 13°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

SİİRT °C, 13°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 16°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA
Gece saatlerinde Batı Karadeniz’in doğusunda fırtına bekleniyor.KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı kuvvetli olmak üzere Batı Karadeniz’in geneli ile Doğu Karadeniz’in doğusu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinde güneybatıdan batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı yer yer 2,5 m, gece saatlerinde yer yer 3,0 m, Görüş; İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.MARMARA
Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, kuzeyi kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, akşam saatlerinde batısı ile gece saatlerinde geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.EGE
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege’de batı ve güneybatıdan akşam saatlerinde güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde kuzeyi ile gece saatlerinde geneli kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Güney Ege’de batı ve güneybatıdan, gece saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m kuzeyi yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, İskenderun Körfezi kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Mersin Körfezi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m yer yer 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Sonraki Haber

Sevilen İsim Koronaya Yenik Düştü

Bir Yıldızımız Bir Değerimiz Daha Koronaya Yenik Düştü… Yakalandığı Kovid-19 nedeniyle 17 gün verdiği yaşam …