Perşembe , 7 Aralık 2023

Zonguldak’ta Oldu


İhbar üzerine bölgeye Sahil Güvenlik botu ile itfaiye ekipleri sevk edildi. Gemide bulunan yabancı uyruklu 13 personel, ekiplerce tahliye edilerek Ereğli Öğretmenevi’ne yerleştirildi.
DENİZCİLİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA
Denizcilik Genel Müdürülüğü’nden yapılan açıklamada, “19.11.2023 saat 10.00’da Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi’ne ulaşan tehlike sinyaliyle Kamerun Bayraklı ‘PALLADA’ gemisinin fırtına sebebiyle hasar aldığı ve Ereğli’de karaya oturduğu anlaşılmıştır. Merkezimiz koordinasyonunda, AFAD ve itfaiye ekiplerince gemide bulunan 13 personelin tamamı tahliye edilmiştir.” denildi.
KAFKAMETLER İSİM TÜRK GEMİSİ KAYBOLDU
Kdz. Ereğli ilçesi açıklarında Türk bayraklı Kafkametler isimli yük gemisiyle iletişim kesildi. 12 mürettebatın bulunduğu geminin kaybolmasının ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına bağlı unsurlar, bölgede izleme çalışmalarına başladı. Arama ve kurtarma çalışmalarına destek için Kocaeli’den polis dalgıç ekibi bölgeye sevk edilirken, AFAD arama kurtarma ekipleri de göreve hazır şekilde bekletiliyor.Sonraki Haber

Marmara’da bir deprem daha

Marmara’da bir deprem daha AFAD verilerine göre Marmara Denizi’nde 3,1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana …