Pazartesi , 17 Haziran 2024

Asgari ücret 2023 zammı ne kadar olacak? Canlı yayında az önce açıkladı

Asgari ücret 2023 ne kadar olacak şimdiden merak konusu oldu. Peki asgari ücret ocak zammı ne kadar olacak? SGK Uzmanı Özgür Kaya canlı yayında Asgari Ücret 2023’ü açıkladı İşte Asgari ücret 2023
Enflasyon oranları yükselmeye devam ederken asgari ücrete üçüncü zam yeniden konuşulmaya başlansa da ekonomi yönetimi 2023 asgari ücret rakamlarının belirlenmesi için Aralık ayını işaret etti.

Şimdi ise milyonlarca çalışanın gözü kulağı Kasım ayında toplanacak asgari ücret tespit komisyonunda. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya CNN Türk canlı yayınında asgari ücrete ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Pek çok formül var ama gerçekleşecek olan esas formül aralık ayı enflasyon rakamlarıdır. Dolayısıyla yaklaşık olarak baktığımızda 2022’nin ikinci 6 aylık döneminde enflasyonun hala bir önceki 6 aylık döneme ilişkin farkını koruduğunu görüyoruz” diyen Özgür Kaya, “Önümüzdeki dönemde hükümetten farklı adımlar gelirse enflasyonun aşağı gelmesi söz konusu olabilecek” ifadelerini kullandı.
Sonraki Haber

İzmir’de deprem tehlikesi!

İzmir’de deprem tehlikesi! İzmir’de son zamanlarda artan depremler vatandaşları tedirgin ediyor. Dün meydana gelen 4,5 …

Verified by MonsterInsights