Perşembe , 20 Haziran 2024

Keşke Önceden Öğrenseydim Diyeceksiniz..

“Keşke Önceden Öğrenseydim Diyeceksiniz.. Açıkçası önceden karbonatı hiç kullanmıyordum. İnternette okuduklarımdan sonra ise sık sık karbonat almayı düşünüyorum. Kabartma tozu gibi karbonat da kurabiye gibi şeyler hazırarken epey yardımcı oluyor ancak karbonatın diğer faydalarını hiç bilmiyordum. Aşağıdaki listede karbonatı günlük hayatınızda kullanabileceğiniz birçok alan var. Benim favorim ise karbonatı deodorant olarak kullanabilmek.

1- Sivrisinek ve Diğer Böceklerin Isırıkları Bu ısırıklar canınızı yakıyordur mutlaka. Artık yakmayacak. Karbonatı su ile karıştırın ve ısırılan bölgeye sürün. 10 dakika bekletin ve daha sonra soğuk su ile bölgeyi temizleyin. Isırığın acısı anında geçecek! 2- Alışverişe Gittiniz ya da Uzun Süre Yürüdünüz Diyelim 3-4 çay kaşığı karbonatı 2.5 litre su ile karıştırın ve ayağınızı suda bekletin. İnanın masaj koltukları kadar etkili olacak.

3- Karbonat Sadece Ayak Masajı Konusunda İşe Yaramıyor Ayakkabınızdaki kötü kokuları da yok ediyor. Göz kararı karbonatı ayakkabınızın içine döküp bekletin. Ertesi gün kokunun yok olduğunu göreceksiniz. 4- Buzdolabınız Kötü Mü Kokuyor? Küçük bir kaba karbonat doldurun ve ağzı açık şekilde buzdolabınızda bekletin. Kötü kokula rın yok olduğunu hissedeceksiniz. 5- Yazın Vazgeçilmezi Olan Soğuk İçecekler Bu içecekler tazeliğini çabuk kaybeder. Soğuk suyun içine biraz şeker, limon suyu ve yarım çay kaşığı karbonat ekleyin.

Sonraki Haber

Ahu Tuğba’dan korkutan haber

Ahu Tuğba’dan korkutan haber Uzun yıllardır yurt dışında yaşayan Ahu Tuğba, geçtiğimiz nisan ayında Los …

Verified by MonsterInsights