Perşembe , 20 Haziran 2024

Afad duyurdu. Deprem oldu


Afad duyurdu. Deprem oldu
17.57’de 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Çorum’un Mecitözü ilçesinde 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem Çorum’un yanı sıra Amasya, Yozgat, Samsun ve Tokat’ta da hissedildi. Çorum Valisi Zülkif Dağlı, deprem nedeniyle henüz herhangi bir olumsuzluk kaydedilmediğini söyledi.
Çorum’un Mecitözü ilçesinde saat 17.57’de 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Afad’ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 17.57’de merkez üssü Mecitözü olan 4,4 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.
ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ
Merkez üssü Mecitözü ilçesi olan deprem, Çorum’un yanı sıra Amasya, Yozgat, Samsun ve Tokat’ta da hissedildi.
ÇORUM VALİSİ DAĞLI’DAN AÇIKLAMA
Çorum Valisi Zülkif Dağlı, AA muhabirine, deprem nedeniyle henüz herhangi bir olumsuzluk kaydedilmediğini söyledi. İlgili kurumların gerekli çalışmaları başlattığını belirten Dağlı, Çorum halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.
Depremin hafif hissedildiği Çorum’un Sungurlu ilçesinde ise Sunguroğlu Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’ndeki Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığında tavan kısmındaki sıva döküldü. Tavandan düşen sıva parçalarının yaralanmaya sebep olmadığı bildirildi.
KANDİLLİ RASATHANESİ 4,7 OLARAK GEÇTİ
Öte yandan Kandilli Rasathanesi ise merkez üssünü Amasya’nın Merzifon ilçesi olarak rapor ettiği depremin büyüklüğünü 4,7 olarak geçti.
BELEDİYE BAŞKANI AŞGIN’DAN AÇIKLAMA
Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgı’da sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Geçmiş olsun Çorum. Az önce şehrimizde meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah beterinden korusun.” ifadelerini kullandı.Sonraki Haber

Ahu Tuğba’dan korkutan haber

Ahu Tuğba’dan korkutan haber Uzun yıllardır yurt dışında yaşayan Ahu Tuğba, geçtiğimiz nisan ayında Los …

Verified by MonsterInsights