Başkan Erdoğan’ın yemin töreninde muhalefetten milli iradeye büyük saygısızlık
Pazartesi , 2 Ağustos 2021
Anasayfa » Genel » Başkan Erdoğan’ın yemin töreninde muhalefetten milli iradeye büyük saygısızlık .

Başkan Erdoğan’ın yemin töreninde muhalefetten milli iradeye büyük saygısızlık .


Başkan Erdoğan, Türkiye’nin ilk Başkan’ı sıfatıyla TBMM’de yaptığı yemin töreninde muhalefet partileri bir kez daha milli iradeye saygı göstermedi. AK Parti ve MHP milletvekilleri Başkan Erdoğan’ın Genel Kurul salonuna gelişi ile birlikte ayağa kalkarken, CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekillerinin Erdoğan’ın salona girişi ve yemin etmesi sırasında ayağa kalkmadıkları görüldü. Muhalefet partilerinden milletvekillerinin bu hareketi “Milli iradeye saygısızlık” olarak yorumlandı.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM Genel Kurulunda yemin etti. Erdoğan’ın yeminiyle birlikte, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı.
TÜRKİYE FİİLEN YENİ YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇTİ
Erdoğan’ın Meclis’teki yeminiyle birlikte, parlamenter sistem sona erdi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı.
“İNŞALLAH BUNDAN SONRAKİ DAHA GÜZEL OLUR”
Başkan Erdoğan, yemin töreninin ardından, “Her şey gayet güzel oldu milletin önünde. İnşallah bundan sonraki daha güzel olur.” dedi.
MUHALEFET BİR KEZ DAHA MİLLİ İRADEYE SAYGI GÖSTEREMEDİ
AK Parti ve MHP milletvekilleri Başkan Erdoğan’ın Genel Kurul salonuna gelişi ile birlikte ayağa kalkarken, CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekillerinin Erdoğan’ın salona girişi ve yemin etmesi sırasında ayağa kalkmadıkları görüldü.
Başkan Erdoğan, yemin töreninin ardından AK Parti ve MHP’li milletvekilleri tarafından dakikalarca alkışlandı.
Başkan Erdoğan yemin ederken CHP’li vekiller ayağa kalkmadı
BAŞKAN ERDOĞAN TBMM’DEN AYRILDI
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Başkan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulundaki yemin töreninin ardından Meclisten ayrıldı.
“DUYGULARIMI KÜLLİYE’DEKİ KONUŞMAMDA ANLATACAĞIM”
Erdoğan, Meclisten ayrılırken basın mensuplarının törene ilişkin sorusu üzerine, “Her şey gayet güzel oldu, milletin önünde. İnşallah bundan sonrası daha güzel olur” yanıtını verdi. Gazetecilerin, “Size Başkanım mı diyeceğiz efendim?’ sorusuna Erdoğan, “Başkanım” karşılığını verdi. Başkan Erdoğan, duygularının sorulması üzerine ise “Duygularımı Külliye’deki konuşmamda anlatacağım.” dedi.
Erdoğan daha sonra Geçici TBMM Başkanvekili Hakkı Köylü tarafından resmi törenle uğurlandı.
Meclis çıkışında bekleyen vatandaşlar, Erdoğan’ı selamlayarak makam aracını karanfillerle donattı.

Sonraki Haber

4 yıl önce babasını öldürmüştü, şimdi de ağabeyini öldürdü..

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, Ramazan Sinan Gezici (49), tartıştığı kardeşi Doğan Gezici (47) tarafından av tüfeğiyle …