Doktoru Bir Ay Boyunca Günde 2 Muz Yemesini Söyledi – Vücudundaki Değişikliklere O Bile İnanamadı
Pazartesi , 2 Ağustos 2021
Anasayfa » Genel » Doktoru Bir Ay Boyunca Günde 2 Muz Yemesini Söyledi – Vücudundaki Değişikliklere O Bile İnanamadı

Doktoru Bir Ay Boyunca Günde 2 Muz Yemesini Söyledi – Vücudundaki Değişikliklere O Bile İnanamadı


İçerisinde vitaminler, lifler, mineraller ve doğal şeker bulunan muz sağlığımıza çok yararlıdır.Üstelik tadı da harika! Haftada 3-4 tane muz yiyenlerdenseniz, yazıyı okuduktan sonra bu rakamı ikiye katlayacaksınız!
Bakın günde iki muz yemeniz halinde vücudunuzda ne tür değişiklikler meydana geliyor.Stresle baş etmenizi sağlar
Herkesin yoğun olduğu bugünlerde stres olmazsa olmazlardan. Stresten kurtulmak için yeterince B vitamini almalısınız. B vitamini açısından zengin olan muz stresi azaltmakta.
Kalbe çok iyi gelir Muz, tansiyonu düzenlemekle kalmaz bir de sizi felç ve kalp krizinden korur. Sodyum içeren ve potasyum açısından zengin olan muz kalbi korur
Astım riskini azaltır Özellikle çocuklar muzu çok sever ve bu yaşta bolca muz tüketilmesi önemlidir.
Imperial College London’da yapılan bir çalışmada her gün muz yiyen çocukların astım krizi geçirme riskinin %34 daha düşük olduğu görüldü.
Demir eksikliğini giderir Kansızlığı olanlar için muz harika bir meyvedir. Vücudunuz, alyuvar ve hemoglobin üretebilmek için demire ihtiyaç duyar. Muz yiyerek demir eksikliğinizi giderebilirsiniz.
B6 vitamini açısından zengindir Muz, B6 vitamini açısından zengindir. Bazı bilim insanları, bu vitaminin adetin en sık rastlanan belirtisi olan ruh hali değişikliklerini azalttığını iddia etmekte. Muzda bolca bulunan demir de adet ağrısını azaltıyormuş.
Mideye iyi gelir Bangladeş’teki hasta çocuklara muz verildi. İshal ve kabızlığı geçirdiği görüldü. Muzda bulunan lif bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlığı geçiriyor ve içerdiği potasyum da ishale iyi geliyor.
Enerji verir Atletler enerji vermesi için muz yerler. Muzun içerisinde üç doğal şeker olan sükroz, früktoz ve glikoz bulunduğundan son derece mantıklıdır.
Muz yer yemez anında enerjiyi hissedersiniz. Yapılan bir araştırmada iki adet muz yemenin size 90 dakikalık egzersize yetecek kadar enerji verdiği önerildi.
Beyne iyi gelir Beynin de çalışması için besinlere ihtiyacı vardır. Beynin yakıtı potasyum ve glikozdur. Orta büyüklükteki bir muzda 37 gram magnezyum bulunur. Magnezyum da beynin çalışmasını sağlar.
Mutluluk hormonu salgılanmasına yardımcı olur Muzda bulunan ve önemli bir amino asit olan triptofan vücutta mutluluk hormonu olarak da bilinen serotonine dönüştürülür. Yapılan araştırmalarda bu nedenle muzun depresyonun üstesinden gelmenize yardımcı olduğu öneriliyor.
Muzla ilgili yukarıda verilen bütün bilgilerden haberdar mıydınız? Daha fazla insanın muzun mucizelerinden haberdar olması için paylaşın.

Sonraki Haber

Son dakika haberi: Kışlayı ateşe vereceklerdi! Alçak saldırı

Güvenlik kaynakları’ndan gelen son dakika bilgisine göre; “İzmir’de askeri kışla yakınındaki alanda yangın çıkarmaya çalışan …