EYT’de son viraja dönüldü: Primi eksik olanlar için yeni çözüm
Cumartesi , 3 Aralık 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » EYT’de son viraja dönüldü: Primi eksik olanlar için yeni çözüm

EYT’de son viraja dönüldü: Primi eksik olanlar için yeni çözüm

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi konusunda araştırmalar sürüyor. Emekli olmayı hayal eden fakat EYT sorununa takılan vatandaşların merak ettiği konuların ilk sırasında eksik prim günü olanların ne yapacağı sorusu bulunuyor. İşte primi eksik olanlar için yeni çözüm…

Yaklaşık 1,5 milyon kişinin emekli olmasını sağlayacak olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinin Aralık ayında Meclis gündemine girmesi bekleniyor. Özellikle 8 Eylül 1999 tarihinden önce işe başlayan vatandaşlar düzenlemeyi heyecanla beklerken, vatandaşların merak ettiği konuların ilk sırasında eksik prim günü olanların ne yapacağı sorusu bulunuyor.

EYT’de son viraja dönüldü
Sabah’ta yer verilen habere göre; Eksik primi olup da bunu askerlik, doğum borçlanması ile tamamlayamayanlar için isteğe bağlı sigorta seçeneği de bulunuyor. Asgari ücret arttığında borçlanma maliyetleri de artacak. Yasa çıkar çıkmaz prim koşulu netleştiğinde e-devletten başvurarak borçlanma yapılabilecek. İş kazası, tedavisi zor hastalıklar, meslek hastalığı nedeniyle çalışma gücünün yüzde 60’ını kaybedenler emekli olup aylık almaya hak kazanabilecek. Çalışan işçiler “meslek hastalığı”, memurlar da “vazife malulü” kapsamında bulunuyor. İşini yapmaya engel sağlık sorunu olanlar vergi indirimi talebinde bulunarak erken emekli olabilir.

Sonraki Haber

Öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük nasıl geçer? Evde şıp diye öksürüğü kesen mucize çay tarifi

Gribal enfeksiyon, solunum yolu enfeksiyonları ile astım ve bronşit durumlarında çocuklarda görülen öksürüğe ne iyi …