Katar Dünya'ya açık açık ilan etti. Türkiye'nin her hareketini destekliyoruz ! - Part 2
Perşembe , 11 Ağustos 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » Katar Dünya’ya açık açık ilan etti. Türkiye’nin her hareketini destekliyoruz !

Katar Dünya’ya açık açık ilan etti. Türkiye’nin her hareketini destekliyoruz !

Katar Şura Meclisi’nin, Katar halkının ve El Mahmud’un bayramını TBMM adına tebrik eden Şentop, iki ülke parlamentoları arasında, mükemmel seviyedeki ilişkilerin örnek olacak nitelikte olduğunu ifade etti.

İki ülke halkı ve liderleri arasındaki kardeşlik ve dostluk bağlarının zor günlerde kuvvetlendiğini dile getiren Şentop, “Bölgemiz için, dünya için, istikbal için ümitvar olmakla birlikte İslam dünyası için bu bayramı maalesef çok hüzünlü geçiriyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türk halkının tutumunu takdire karşıladıklarını ve bundan memnuniyet duyduklarını anlatan El Mahmud, kendi tutumlarının da aynı doğrultuda olduğunu ve ellerinden geleni yaptıklarını bildirdi.
El Mahmud, şunları kaydetti: “Bizim için önemli olan, özellikle bu dönemde beraber, birlikte hareket etmektir. Mazlum Filistin halkının seslerine kulak vermektir. Onların bize vermiş olduğu mesajı dinleyip gerekeni yapmaktır. İnşallah bunu da gerçekleştiririz.

Sayın Başkan, bütün dünya cereyan edenleri açık şekilde görmektedir. Dünya İsrail’in gerçek yüzünü görmeye başladı. Dolayısıyla bazı başkentler bunu görmekte ve tutumunda da değişiklik meydana gelmektedir. Geçtiğimiz günlerde Arap parlamentoları olarak bir görüşme yaptık. Bütün önerilerin hepsini destekledim. Şimdi de destekliyorum. Sizi ve önerilerinizi de destekliyorum. Şunu söylemek istiyorum: Sizinle varım, Türkiye ile varım, Türkiye ne derse aynı şekilde hareket etmeye de hazırız.”
Sonraki Haber

ÜNLÜ SANATÇI KANSERE YAKALANDIĞINI DUYURDU

* Sizler de benim gibi düzenli kontrol yaptırmalısınız. Üzüleceğinizi biliyorum paylaşmayacaktım fakat doktorum benim gibi …