LEYLA SAYAR ''Dansözlükten Evliyalığa ve Kara çarşafa giden ibretlik hikaye''
Pazartesi , 5 Haziran 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » LEYLA SAYAR ”Dansözlükten Evliyalığa ve Kara çarşafa giden ibretlik hikaye”

LEYLA SAYAR ”Dansözlükten Evliyalığa ve Kara çarşafa giden ibretlik hikaye”

Bir zamanlar erkeklerin yüreklerini hoplatan bir kadının evliya olduğu iddia edip tüm malını mülkünü ihtiyaç sahiplerine nasıl dağıttığının öyküsü bu… Kıydiği kıyafetlerle olay olan bir oyuncunun laikliğe aykırı davrandığı öne sürülerek nasıl savcılık tarafından içeri alındığının hikayesi bu… Bu hikaye defalarca aşk yaşamış, metres rollerinde oynamış, plajlarda en cesur giysileri giymiş, bakışlarıyla insanları peşinden sürklemiş bir değişmişin dansözlükten kara çarşafa uzanan enteresan hayatını peygamber efendimizi rüyasında defalarca nasıl gördüğünü anlatır.

Leyla sayar Çerkes bir anne ve Selanik göçmeni bir babanın çocuğu olarak 27 Aralık 1939’da İstanbul’da dünyaya geldi. Henüz 15 yaşındayken Amerikan kız kolejinde okurken filmcilerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Kendi güzelliğine her daim güvenen Leyla Sayar vucudunu sergilemekten asla çekinmiyordu. Güzel yüzününün yanına muhteşem fiziğini de ekleyince 1954 yılında Caddebostan plaj güzeli seçildi. İlk başarısını böylece almış oldu.Ünlü olmanın hayallerini kuran Leyla Sayar Ankara devlet tiyatrsunda eğitim almaya başladı.

Hayali O dönemin en popüler yıldızı olan cahide sonkudan daha iyi olmaktı. 17 yaşına geldiğindeyse Yıldız Dergisi’nin düzenlediği artist yarışmasına katıldı ve orada açık ara farkla birinci oldu ama bu yarılşmaya katıldığı içinde kolejden atıldı… Eğitim hayatı bu yüzden yarım kalacaktı. 17 yaşında küçücük bir kızın ışıl ışıl parlaması yapımcıların iştahını kabartmış ona hemen film teklifi yapmışlardı. İlk filmi 1957 yapımı hüseyin peyda ve semih serezlini başrolünde olduğu üç garipler filmi olur. Komedi türünde olan bu filmde oldukça başarılı bir performans sergileyen leyla sayar birden tüm türkiyenin tanıdığı bir isim haline geldi. Sonrası belliydi… Ardı arkası kesilmeyen filmler gelmeye başladı…
Sonraki Haber

Emekliye Memura tarihin artışı geldi! Az önce açıklandı.. İşte yeni maaşlar.

Emekli ve memur Temmuz zammı için 1 aydan az bir zaman kaldı. Çalışma ve Sosyal …