"Peygamber aşığıyım" dedi linç edildi
Perşembe , 1 Ekim 2020
Anasayfa » Genel » Mazhar Alanson ‘Peygamberime aşığım’ deyince linç edildi

Mazhar Alanson ‘Peygamberime aşığım’ deyince linç edildi


Bugün verdiği bir röportajda Türkiye’nin çoğunluğunun Müslüman olduğunu ve Müslüman gibi yaşadığını söyleyen ünlü sanatçı sosyal medyada linç edildi. “Ben mesela, okullarda Atatürk sevgisini otomatikman pek çok çocuk gibi aldım bünyeye. Ama Peygamberime de aşığım, ne var bunda” ifadelerini kullanan usta sanatçı Alanson Twitter’da tt oldu.
Şarkıları ve besteleriyle sevilen sanatçı Mazhar Alanson, Sabah’a verdiği röportajda Türkiye’nin çoğunluğunun Müslüman olduğunu ve Müslüman gibi yaşadığını söyledi. Alanson’un bu sözleri üzerinden propagandaya girişen Twitter kullancııları ünlü sanatçıyı sosyal medyada linç etti.
Mazhar Alanson’un o sözleri:
“Son dönemlerde kutuplaştık biraz tabii. Bunu çözmeliyiz. Türk insanını çok seviyorum. Başka bir örneğimiz yok dünyada. Dünya da bizim farklılığımızı anladı. Vesayet istemediğimizin farkına vardı. Üzerimizde bugüne kadar hep askerin baskısı vardı. Bu kalktı artık çok şükür. Hükümet bir şey yapardı. Askerin işine gelmez baskı yapardı. Ülke sağcı mı solcu mu belli değildi. Sol kalkarsa sol indirilir, sağ kalkarsa sağ indirilirdi. Seçimlerden sonra da, bu yeni dönemde de artık iyice ortaya çıktı ki, bu ülkenin çoğunluğu Müslüman ve Müslüman hayatı yaşıyor. Olayımız bu. Karşı tarafın kızmasının, dövünmenin alemi yok. Bu topraklarda o söyledikleri gibi ‘ laiklik de elden gitmez’, gitmedi de. Kimse korkmasın. Ülkemizin gerçeklerini kabul edersek hepimiz daha mutlu olacacağız. Ben mesela, okullarda Atatürk sevgisini otomatikman pek çok çocuk gibi aldım bünyeye. Ama Peygamberime de aşığım, ne var bunda!”
“Tribünlere oynamak” ile suçlanan Mazhar Alanson hakkında binlerce tweet atıldı.


Sonraki Haber

METEOROLOJİ’DEN BU İLLERE FLAŞ UYARI! ARABALARINIZI ÖRTÜN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu tahminlerini açıkladı. İstanbul başta olmak üzere dün pek çok …