Çarşamba , 6 Aralık 2023

Nihat Hatipoğlu cevapladı Ramazan’ın 15. günü ne olacak gökyüzünden ses çıkacak hadisi Duyan donup kalacak?

Ramazan’ın 15. günü ne olacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Son günlerde bir ayet üzerinden ortaya atılan bir iddia hem kafaları karıştırdı hem de okuyanları korkuttu. Ramazan ayının 15. gecesi kuşluk vakti yani sabaha karşı gökyüzünden çok büyük ses çıkacağı ve bu sesten korunmak için insanların köşe bucak kaçacağı yazıyor. Peki gerçekten böyle bir hadis var mı? Cübbeli Ahmet Hoca’da geçtiğimiz günlerde bir sohbetinde bu olay hakkında konuştu. Yine konuyla ilgili Sahura doğru programında konuşan Nihat Hatipoğlu’nun videosu ve açıklamaları haberimizde

Ramazan ayının 15. gecesi ne sesi duyulacak?
Ramazan’ın 15’inci Cuma günü gökten bir ses duyulacağı hadisi tekrardan gündeme geldi. Hadisin doğruluğu henüz bilinmiyor. İslam alemleri görüş birliğine vararak hadisi yalanlamıştır. Fakat hadiste konu hakkında şu detaylar bulunuyor.

Ramazan ayı o senenin Cuma gecesine denk geldiğinde, sizler Ramazan’ın 15’inde Cuma günü sabah namazını kıldığınızda evinize girin, pencerelerinizi kapatın, bedeninizi koruyun, kulaklarınızı kapayın, Sayha (gökten gelen sesi) duyduğunuzda Allah’a secde edin ve şöyle deyin: “Subhanel Kuddüs, Subhanel Kuddüs, Rabbunal Kuddüs”
Ramazan ayının 15. günü ne zaman?
Ramazanın 15’i 6 Nisan 2023 Perşembe gününe denk geliyor.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, haftalık sohbetinde ‘Bu Ramazan’ın 15’inde gökten bir sayha işitileceğine dâir söylentilerin hadîslerde yeri var mıdır?’ sorusuna cevap verdi.
Cübbeli Ahmet’ten ‘gökyüzünden ses gelecekmiş’ söylentilerine cevap
Ahmet Hoca, söz konusu hadisin henüz gerçekleşmeyeceğini belirterek, “Son dönemde gündeme gelen söylentilerin hepsi 7 ayda olacak. Huruc-ül melhame, Huruc-ül deccal, yani bunların hepsi 7 ayda olacak. Dikkat edelim. Ben sabahlara kadar kitap bakıyorum. ‘Yok rüya gördüm. Köpekler birbirine dalmış da ABD ile Çin birbirine dalacakmış da’ kardeşim sen rüya görüyorsun. Biz de kitap deviriyoruz. Bir Hadis buluyorum. 7 ayrı şerhine iniyorum.

Bu Ramazan’da ses gelecekmiş. Ne zaman Mehdi gelecek? Hz. Mehdi gelse, 33 sene sonra İsa Aleyhiselam nail olacak. Hz. Mehdi’nin İsa Aleyhiselam olmadan 33 sene faliyeti ve hizmeti var. Sonra İsa Aleyhiselam gelse Hz. Mehdi ile birleşiyor. 7 sene sonra Hz. Mehdi vefat edecek. Hadis kaynaklarının çoğunda bu çıkıyor. Nerede 80 sancak gavurlar, nerede hepsinin altında 12 bin? Bunlar nerede şimdi? Mesele Hz Mehdi, Kudüs’te imam olacak. İmam olduğunda Araplar çok az kalacak. Şimdi bakıyorsunuz, 200 milyondan fazla Arap var.” dedi.

Sonraki Haber

Prof. Dr. Naci Görür’den Marmara depremi açıklaması!

Prof. Dr. Naci Görür’den Marmara depremi açıklaması! Ünlü Jeolog ve Prof. Dr. Naci Görür, Marmara …