O Hastanede Doğduysanız DNA Testi Yaptırın! - Part 2
Perşembe , 11 Ağustos 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » O Hastanede Doğduysanız DNA Testi Yaptırın!

O Hastanede Doğduysanız DNA Testi Yaptırın!

“Gü-nahlarımı Tanrı’nın ve yaptıklarımdan etkilenen, bilhassa çalıştığım dönemde UTH’de doğum yapan herkesin huzurunda it-iraf etmek istiyorum. Tanrı’yı buldum ve yeniden doğdum. Saklayacak hiçbir şeyim yok. UTH’nin doğum servisinde çalıştığım dönemde yaklaşık 5 bin bebeğin yerini değiştirdim.”

Mwewa’nın sözleri kısa süre içinde internette viral oldu. “ÇOCUKLARINIZA İYİ BAKIN” In-dependent’ın haberine göre, “Çocuklarınıza iyice bakın” diyen ö-l-üm döşeğindeki hemşire, şöyle devam etti:

“Örneğin, herkesin ten rengi açık ama sizinki koyuysa, değiştirdiğim bebeklerden biri olabilirsiniz. Üzgünüm. Birçok kadının biyolojik annesi olmadıkları çocukları emzirmesine neden oldum. Bunun için ce–hen-neme gitmek istemiyorum.”

“1983-1995 arasında çalıştığım dönemde U-TH’de doğduysanız, anne ve babanız sizin biy-olojik ebeveynleriniz olmayabilir” diye konuşan hemşire, “Zevkine bebekleri değiştirme huyu edindim” ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR Öte yandan Zambiya Genel He-mşirelik Konseyi’nin (GNC) açıklamasında “bu adla hastanede çalışan hiçbir hemşire ebe bulunmadığı” belirtildi. Açıklamaların asılsız olduğu ifade edilse de GNC olaya ilişkin soruşturmayı sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

Sonraki Haber

ÜNLÜ SANATÇI KANSERE YAKALANDIĞINI DUYURDU

* Sizler de benim gibi düzenli kontrol yaptırmalısınız. Üzüleceğinizi biliyorum paylaşmayacaktım fakat doktorum benim gibi …