Sanat camiası şokta! Ünlü isim hayatını kaybetti
Çarşamba , 20 Ocak 2021
Anasayfa » Genel » Sanat camiası şokta! Ünlü isim hayatını kaybetti

Sanat camiası şokta! Ünlü isim hayatını kaybetti


Ünlü ses sanatçısı ve yazar Onur Akay kötü bir haber daha verdi.
Ünlü ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 2015 yılında Yunus Emre Şiir Ödülü’ne lâyık görülen 85 yaşındaki şair ve bestekâr Şadiye Özkır Türker’in vefat ettiğini duyurdu.

Usta şair ve besteci ile ilgili bir yazı kaleme alan ünlü ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 85 yaşındaki şair ve bestekâr Şadiye Özkır Türker’in, 13 Temmuz’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.
Akay, usta şairin 1983 yılında Zeki Müren’le Bodrum Bardakçı Koyu’nda çekilmiş fotoğrafını da paylaştı.
İşte Onur Akay’ın o yazısı: “Sessiz sedasız defnedildi!2015 yılında Yunus Emre Şiir Ödülü’ne lâyık görülen 85 yaşındaki şair ve bestekâr Şadiye Özkır Türker’i, tedavi gördüğü hastanede kaybettik. Zeki Müren’in de sevdiği dostlarından olan Özkır’ın, 1983 yılında Sanat Güneşi ile Bodrum Bardakçı Koyu`nda çekilmiş bir fotoğrafını da sizlerle paylaşıyorum.
1933 yılında Uşak’da doğan Şadiye Özkır Türker’in “Tut Elimden” (1993), “Yurdum ve Duygum” (1999) isimli iki şiir kitabı, çok sayıda bestelediği eserleri ve ödülleri bulunmaktadır. 7. Eskişehir Yunus Emre Şiir Buluşması ve Yunus Emre Ödülleri Töreni’nde, Yunus Emre Şiir Ödülü’ne lâyık görülmüştü.
13 Temmuz’da kaybettiğimiz Özkır, 14 Temmuz’da Eskişehir Cevdet Duru Camii`nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası, Asri Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı. Mekânı cennet olsun inşallah.”

Sonraki Haber

Tolgahan Sayışman korkunç kazada ölümden döndü…

Tolgahan Sayışman ölümden döndü. İş görüşmesi için İzmir’e giden ünlü oyuncu ve arkadaşı, dönüş yolunda …