Selçuk Bayraktar duyurdu! AKINCI B irtifa rekorunu kırdı
Perşembe , 30 Haziran 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » Selçuk Bayraktar duyurdu! AKINCI B irtifa rekorunu kırdı

Selçuk Bayraktar duyurdu! AKINCI B irtifa rekorunu kırdıBaykar Teknoloji Lideri (CTO) Selçuk Bayraktar, AKINCI TİHA’nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) kendisine ait olan irtifa rekorunu kırdığını duyurdu. Test uçuşu için havalanan Bayraktar AKINCI B, farklı irtifalarda gerçekleştirdiği testlerin ardından 40.170 feet’e çıktı.Bayraktar AKINCI TİHA’nın 2 X 750 HP olmak üzere toplam 1500 HP’ye sahip olan B modeli devam eden test uçuşlarında Türk milli havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırmayı başardı.

“EN YÜKSEK İRTİFAYA ÇIKTI”
Sosyal medyadan paylaşım yapan Selçuk Bayraktar, “AKINCI 40. 100 ft’te! AKINCI B kendisine ait olan irtifa rekorunu az önce kırdı. Milli ve özgün tasarım bir hava aracıyla çıkılmış en yüksek irtifaya çıktı. Vatanımıza, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.” notunu düştü.AKINCI C DE YOLDA
Envantere giren Bayraktar AKINCI A TİHA, 2 X 450 HP olmak üzere toplam 900 HP güce sahip motorlarla görev yapıyor. Milli TİHA’nın yeni versiyonu Bayraktar AKINCI C ise 2 X 950 HP olmak üzere toplamda 1900 HP motor gücüne sahip olacak. Bayraktar AKINCI C TİHA’nın da ilk uçuşunu yakın zamanda yapması hedefleniyor.

Sonraki Haber

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELİYOR! İLK TOPLANTIDA İKİ KONUDA ANLAŞMA SAĞLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrası asgari ücrette ara zam muamması sona erdi. İşçi, işveren ve hükümet …