Sürekli mideniz yanıyor ya da ekşiyor mu? İşte Mide Ekşimesine Çare Olabilecek 13 Doğal Yöntem
Cuma , 23 Temmuz 2021
Anasayfa » Genel » Sürekli mideniz yanıyor ya da ekşiyor mu? İşte Mide Ekşimesine Çare Olabilecek 13 Doğal Yöntem

Sürekli mideniz yanıyor ya da ekşiyor mu? İşte Mide Ekşimesine Çare Olabilecek 13 Doğal Yöntem


Bu sorunu sürekli yaşıyorsanız özellikle baharatlı ürünlerden, domates ve yağlı besin tüketiminden uzak durun. Ayrıca uzmana danışarak derlediğimiz doğal ürünlerle de mide ekşimenizi biraz olsun rahatlatabilirsiniz.
Düzenli olarak her sabah uyandığınızda iki bardak su içmek mide problemlerinizi biraz olsun rahatlatabilir. Bu midede asit seviyesinin korunmasına yardımcı olur.
Hint fesleğeni asit probleminin tedavisinde önemli rol oynar. Bu konuda sıkıntı çekiyorsanız bu bitkinin yapraklarını düzenli olarak tüketebilirsiniz.
Süt asiditenin en popüler tedavilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca diğer süt ürünlerini de rahatsızlıktan uzak kalmak için tüketebilirsiniz.Yemekten sonra süt içmek, asidite sıkıntılarını azaltmak için iyi bir çare olabilir.
Beyaz sirke, yemekle birlikte alındığında, asiditenin hafifletilmesine ve aynı zamanda doğru gıdaların sindirimine yardımcı olur. Her yemekte iki yemek kaşığı beyaz sirke alınması önerilir.
Uygun miktarlarda palmiye şekeri asidite için en etkili yöntemlerden biri. Bir miktar palmiye şekerini (yaklaşık 10 gram) yemeklerle birlikte tüketebilirsiniz.Asidite tedavisinde zencefil tüketimi iyi gelebilecek doğal yöntemlerden bir diğeri. Vücudunuzu asitten uzak tutmak için her yemeğe zencefil eklenmesi önerilir.
Asitliği kontrol altında tutmak için suda haşlanmış nane yaprakları çiğnemek de iyi bir fikir. Aynı şekilde nane suyu da deneyebilirsiniz.Hint Gazetelerin arasında en bilinenlerden biri olan The Hindu’da yayınlanan bir makaleye göre, aloe vera bitkisi de asiditenin iyileştirilmesi için iyi bir doğal tedavi yöntemi olabilir.
Asidite tedavisi için badem, salatalık, limon, limon suyu, karpuz ve muz da önerilmektedir.Bu mütevazi baharat doğal bir antasit gibi çalışır. Sindirim ve emilimini arttırarak midenizi düzenleyebilir. Yemeklerinizde veya çaylarınızda tarçını
kullanabilirsiniz.
Karanfil doğal bir gaz giderici olarak bilinir ve böylece gastrointestinal sistemde gaz oluşumunu önler. Asiditeyi de tedavi etmek için ezilmiş karanfil ve kakule yi eşit miktarda karıştırarak tüketebilirsiniz. Ağızda oluşan kötü kokuyu ortadan kaldırmanıza a yardımcı olur.
Uzmanlar hindistan cevizi suyu içildiğinde, vücudun pH asit seviyesinin alkaliye dönüştüğünü söylüyor. Aynı zamanda, mideyi aşırı asit üretiminin zararlı etkilerinden koruyan mukus üretimine de yardımcı oluyor.

Sonraki Haber

SABANCI AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Sabancı Holding’in ikinci kuşak temsilcisi ve Esas Holding’in kurucusu 85 yaşındaki Şevket Sabancı bu sabah …