TIRNAKLARDAKİ BEYAZ LEKELER NEYİN HABERCİSİ
Pazar , 29 Mayıs 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » TIRNAKLARDAKİ BEYAZ LEKELER NEYİN HABERCİSİ

TIRNAKLARDAKİ BEYAZ LEKELER NEYİN HABERCİSİ

Ciddiye alınması gereken tırnak lekelerinin nedeni toplumda yanlış olarak vitamin eksikliği olarak biliniyor. Peki, tırnaklardaki beyaz lekeler neyin habercisi; Tırnaklarda bulunan beyaz lekeler sağlığımızla ilgili bir u’yarı işaretidir ve önlem almak gerekebilir. Zaman zaman herkeste görülebilir. Bu beyaz lekelerin yoğunluğu, renk değişimi, şekli ve boyutu önemlidir ve oluşum nedenleri hakkında ipuçları verir.

Tırnaklardaki beyaz lekelerin altında yatan sebeplerden bahsedecek olursak; Tırnaklardaki beyaz lekelerin sebeplerinden biri de boyama, tekstil, kuaförlük gibi çeşitli mesleklerde kullanılan kimyasalların yanı sıra günlük yaşam dahil sürekli temas eden temizlik ürünleridir. Kimyasallar egzama dediğimiz cilt hastalığına da neden olarak sadece tırnaklara değil tüm ellere de zarar verebilir. Doğrudan teması önlemek için eldiven kullanmalıyız. Öte yandan özellikle kadınları hedef alan ojeler.
Sonraki Haber

Gündem: Genç kız neden 62 yaşındaki adamla evlendi

11 yaşındaki genç kızın yaşlı adamla düğününü görenler gözlerini inanamadı, ardından sebebini öğrendiklerinde gözyaşlarını tutamadılar… …