Turşu Suyunu Dökmemeniz İçin 12 Farklı Neden
Çarşamba , 20 Ocak 2021
Anasayfa » Genel » Turşu Suyunu Dökmemeniz İçin 12 Farklı Neden

Turşu Suyunu Dökmemeniz İçin 12 Farklı Neden


Eskiden olduğu gibi hala turşu tüketimi devam ediyor. Turşu suyunu çoğumuz turşuyu tükettikten sonra döküyoruz. Peki turşu suyunun ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz?
12 faydasını öğrendikten sonra turşu suyunu bir daha asla çöpe dökmeyeceksiniz. Turşu suyunda ne var? Su, sirke ve tuz diyebiliriz.
1- Mideye iyi gelir Turşu suyundaki asit, kulağa tuhaf gelse de midedeki pH değerini dengeliyor ve mide yanmasına iyi geliyor.
2- Sivrisinek ısırıklarına iyi geliyor Sivrisinek ısırıklarıyla başınız dertte mi? Turşu suyunu pamuğa bandırıp sivrisinek ısırığının üstüne sürün. Turşu suyu acısını geçirecek ve kaşınmanın önüne geçecek. Sonradan nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.
3- Kas ağrısına iyi gelir Kas ağrıları çekiyorsanız turşu suyu size iyi gelecektir. Araştırmacıların, susuz kalmanın ve tuz eksikliğinin kramplara neden olduğuna inanıyor. Turşu suyunda bulunan sodyum ve potasyum egzersiz yapanlar için de yararlı. Egzersizden hemen önce içilmesi yararlarına olacaktır.
4- Akşamdan kalmalığı geçirir Akşamdan kalmak iyi değildir. Sabah kalktığınızda hemen 100 ml turşu suyu için.
5- Bakırı temizler Hepimizin evinde bakırdan yapılma eşyalar vardır. Turşu suyuyla bakır temizliği kesinlikle işe yaramaktadır.
6- Yiyeceklerin ömrünü uzatır Buzdolabında bir süre sonra bozulacak olan sebzeler var mı? Bunları turşu suyunda bekletin ve sonucu kendi gözlerinizle görün.7- Mide ekşimesine iyi gelir Turşu suyu ve bir yemek kaşığı bal mide yanmasına iyi gelir.
8- Yabani otları öldürür Yabani otlara, sprey şişesinin içine koyduğunuz turşu suyunu püskürtün. Bir süre sonra otların yok olduğunu göreceksiniz.
9- Yemeklere lezzet katar Bazı yemekleri ve salatayı turşu suyuyla süslemek harika olacaktır. Bazıları turşu suyuyla et bile marine edebilmektedir.
10- Güneş yanıklarını geçirir Güneşlendikten sonra vücudunuzda yanıklar oluştuysa turşu suyunu pamukla yanıklara sürün.
11- Kötü ağız kokusunu yok eder Sirke, çeşitli alanlarda kötü kokuyu gidermek amaçlı kullanılıyor. Bu yüzden turşu suyu da kötü nefes kokusunun giderilmesine yardımcı oluyor.
12- Boğaz ağrısı Boğazınız ağrımaya başladığında bir yemek kaşığı turşu suyu için. Turşu suyu öte yandan öksürüğe de çok iyi gelmekte.
kaynak:Newsner

Sonraki Haber

İKBAL GÜRPINAR ANNE VE BABASI İÇİN

Kendisi de koronavirüse yakalanan İkbal Gürpınar, annesi Neriman Dönmez ve babası Murtaza Dönmez’i koronavirüs nedeniyle …