Yerli otomobilin CEO’su açıklandı! Almanların Elinden Söküp Aldık!
Pazar , 1 Ağustos 2021
Anasayfa » Genel » Yerli otomobilin CEO’su açıklandı! Almanların Elinden Söküp Aldık!

Yerli otomobilin CEO’su açıklandı! Almanların Elinden Söküp Aldık!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayın programında yerli otomobilin yeni CEO’sunu açıkladı. Erdoğan, CEO’nun Mehmet Gürcan Karakaş olduğunu ifade etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayın programında yerli otomobilin CEO’sunu açıkladı. Erdoğan CEO’nun, Alman devi Bosch’tan Mehmet Gürcan Karakaş olduğunu duyurdu.
ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Mehmet Gürcan Karakaş, ASELSAN’da görev yaptı.
Halen Bosch’un kıdemli başkan yardımcılığı görevini yürüten Karakaş, Alman basını tarafından Almanya’nın en tepesindeki 30 şirketi yönetmeye aday 100 kişiden biri olarak seçilmişti.
Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi:
Biz 2021’de elektrikli ve akıllı sürüşü olan bu otomobili üreteceğiz. Ne yaptık Ben ‘5 tane babayiğit’ dedim, 5 tane babayiğit çıktı ve bir konsorsiyum oluşturdular. Oluşturdukları bu konsorsiyumla beraber adımı attık. Şimdi başına da Mehmet Gürcan Karakaş diye bir arkadaşımızı Bosch’tan transfer ettik. Bu arkadaşımızla beraber inşallah bu süreci başlatacağız.
MEHMET GÜRCAN KARAKAŞ KİMDİR?
Uzun yıllar Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini sürdüren Gürcan Karakaş 2007 yılında ise Alman markası Bosch’un, Almanya merkezinde Automotive Aftermarket İşkolu’nun kıdemli başkan yardımcılığı görevine atanmıştır.
1965 yılında dünyaya gelen Gürcan Karakaş ODTÜ Makina Mühendisliği bölümü mezunudur. Üniversiteden mezun olduğunun ertesi günü ASELSAN’da mühendis olarak iş hayatına başlayan Gürcan Karakaş, 1990 yılından bu yana Bosch Grubu’nda çalışma hayatını sürdürmektedir. Gürcan Karakaş aslen Antalya Akseki‘lidir.

Sonraki Haber

SGK 36 İLACI DAHA GERİ ÖDEME LİSTESİNE ALDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3’ü kanser ilacı olmak üzere 36 ilacı daha …