2,5 yıl önce kaybolan çocuklardan Bayram Erol'dan acı haber geldi
Pazar , 1 Ağustos 2021
Anasayfa » Genel » 2,5 yıl önce kaybolan çocuklardan Bayram Erol’dan acı haber geldi

2,5 yıl önce kaybolan çocuklardan Bayram Erol’dan acı haber geldi


Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 17 gün önce Kelkit Çayı’nda kaybolan muhtar Ayhan Cebe’yi bulmak için arama çalışmaları sırasında Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri HES göleti mazgallarında çorap tespit etti. Jandarmanın yaptığı inceleme sonucu bulunan çorabın Ayhan Cebe’ye ait olmadığını belirledi. Tokat’ta 3 yıl önce kaybolan ve geçtiğimiz sene arama çalışmalarına son verilen Bayram Erol’a ait olabileceği belirlendi. Jandarma aileye haber verdi, ve incelemeler başlatıldı. Ortaya çıkan sonuç ise herkesi şoke etti

Reşadiye ilçesinde 29 Aralık 2015 tarihinde oyun oynamak için parka gittikten bir süre sonra kaybolan 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşcı’dan 3 yıldır haber alınamıyordu. En son görüldükleri noktaya yakın olan Kelkit çayı kenarındaki bir evin bahçesinde arama çalışması yapılmıştı. Cumhuriyet Savcılığına gelen bir ihbar üzerine iş makinesi ile arama yapılan arama çalışmaları yaklaşık 4 saat sürmüş ve tek katlı evin bahçesinde samanlıkta yapılan arama çalışmalarında bir bulguya rastlanmamıştı..

POLİS KAÇIRILMA İHTİMALİ ÜZERİNDE DURMUŞTU
Arama çalışmalarını olay yerinde takip eden kayıp çocuklardan Bayram Erol’un babaannesi Rukiye Erol, yine yapılan arama çalışmalarından bir şey çıkmamasının üzüntüsünü yaşadıklarını söylemiş ve çocukların bugüne kadar bulunamaması nedeni ile kaçırılma ihtimali üzerinde durduklarını ifade etmişti. Babaanne Erol, “Bu vakite kadar bulunamadığına göre halen çocuklar sağ diye bir ümit düşünüyoruz. Bugün de arama çalışması yapıldı. Bir ömrümüz daha gitti, acaba bir şey çıkacak mı çıkmayacak mı diye” dedi. Kayıp çocuklardan İbrahim Taşçı’nın polise ifadesinde bir başka kadınla ilişkisi olduğunu anlattığını ifade eden Erol, “O konu biliniyordu, araştırıldı bir şey çıkmamıştı” şeklinde konuşmuştu. İşte o çocuklardan, 3 yıl sonra kahreden haber geldi…

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 17 gün önce Kelkit Çayı’nda kaybolan muhtar Ayhan Cebe’yi bulmak için arama çalışmaları sırasında Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri HES göleti mazgallarında 2,5 yıl önce kaybolan çocuklardan 10 yaşındaki Bayram Erol’a ait ayakkabının içinde çorap ve kemik parçaları buldu. DNA testinde kemik parçalarının Bayram Erol’a ait olduğu tespit edildi.
Edinilen bilgiye göre, Reşadiye ilçesi D-100 karayolu Dokuzdolanbaç Köprüsü yakınlarında meydana gelen kazada Niksar’dan Reşadiye’ye giden Ayhan Cebe’nin kullandığı 60 RG 322 plakalı otomobil, yaklaşık 20 metre yükseklikten Kelkit Çayı’na yuvarlanması sonucu suyun içinde kaybolan 2 çocuk babası muhtar Ayhan Cebe’yi JAK ekipleri arama çalışması başlatmıştı.
Yaklaşık 2 haftadır devam eden arama çalışmaları sırasında içerisinde çorap ve insan kemiği kalıntılarının bulunduğu çocuk ayakkabısı bulundu.
Kemik parçalarının 29 Aralık 2015 tarihinde kaybolan 8 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ile 10 yaşındaki Bayram Erol’a ait olma ihtimali nedeniyle ailelerden kan örnekleri alınarak, kemik parçaları ile birlikte DNA testi için Ankara’ya gönderildi. DNA sonucunda kemik kalıntılarının Bayram Erol’a ait olduğu tespit edildi.
Tokat Valisi Ömer Torman Reşadiye ilçesine gelerek kaybolan Bayram Erol’un ailesine acı haberi verdi. Haberin verilmesi üzerine acılı anne-baba ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Sonraki Haber

Muğla Datça açıklarında art arda depremler oldu! Son depremler listesi

Muğla’nın Datça ilçesinin açıklarında saat 22:57’de 4.5 büyüklüğünde, saat 23:10’da 3.8 büyüklüğünde, Saat 23:43’te de …